Гранітний памятник – облицювання та бетонування

Коли надгробний пам'ятник вже встановлено, територію навколо поховання необхідно упорядкувати. Щоб на місці поховання завжди було чисто й акуратно, ми рекомендуємо провести його бетонування і облицювання плиткою. Це забезпечить надійність і довговічність установки. Бетонування могили здійснюють двома способами - монолітно заливають ділянку або з можливістю поховання в подальшому.

Монолітна конструкція із залізобетону здатна витримувати будь-які навантаження від ваги масивного памятника з граніту або обеліска, від бокового тиску чи невеликих осідань ґрунту, від недостатнього ущільнення подушки основи і деформації слабкого ґрунту. При здійсненні бетонування, вся ділянка, на якій буде розташовуватись пам'ятник, армується і бетонується до створення абсолютно рівної поверхні на висоті 15 - 30 см для подальшого укладання плитки. Всі ці операції по установці монолітної конструкції проводяться протягом одного технологічного циклу без будь-яких перерв.

Після того, як завершилося висихання бетону, забирається опалубка і місце поховання облицьовується тротуарною плиткою або натуральною гранітною плиткою. Велику увагу необхідно приділити швам і стикам, так як при попаданні в них снігу чи дощу, якщо не була дотримана технологія, можливе відшарування плитки і навіть часткове руйнування конструкції гранітного памятника.

Найпоширеніший і найдоступніший спосіб облицювання місця поховання –  укладання тротуарної плитки. У цьому випадку, необхідно також, провести роботи по встановленню бордюрного каменю по периметру поховання. Це потрібно для того, щоб згодом плитка не роз'їхалася в сторони. Зони для облаштування квітників так само виділяються бордюрним каменем.

Найефективнішим, проте значно дорожчим за тротуарну плитку, способом облицювання місця поховання є використання натуральної гранітної плитки. У неї існує ряд переваг - вона витримує низький температурний режим, не пропускає вологу, має стійкість до будь-яких атмосферних і механічних впливів. Компанія “Велич Граніту” працює безпосередньо з виробниками і завдяки прямим контактам використовує гранітну і тротуарну плитку різних кольорів, розмірів і форм.