Як доглядати за пам’ятником?

Як доглядати за гранітним пам’ятником?

Завдяки своїм фізичним характеристикам та зовнішнім даним надгробний пам'ятник з граніту практично вічний. Але для збереження його первісного естетичного вигляду, час від часу потрібен догляд за ним. Існує безліч різних хімічних засобів, які містять захисні просочення для граніту, віск, поліролі та інші складники, що допоможуть Вам без допомоги фахівців надовго зберегти колір і блиск цього величного природного каменю. Гранітний пам’ятник не потребує особливих знань по догляду за ним, проте є певні правила та особливості, які варто знати.

Пам'ятник не рекомендується чіпати і протирати не менше тижня після установки для того щоб затверділа клеюча суміш, а в разі дощової погоди – часу має пройти ще більше.

Мінімум один раз в рік потрібно робити звичайне вологе прибирання із використанням губки або м'якої тканини, але в жодному разі не металевими предметами, щітками (дуже легко можна пошкодити полірування), це допоможе Вам утримувати гранітний пам'ятник в хорошому стані. У воду додавайте звичайне мило в невеликій кількості, інакше залишаться розводи, які важко потім буде вивести. Не застосовуйте миючі засоби, які містять абразивні частинки; миючі засоби для ванни, туалету чи кухні – вони дуже агресивні хімічно.

Також категорично забороняється користуватися жирними і масляними розчинами, такі розчини мають властивості глибоко проникати в виріб, і місце залишиться темним. Промивати пам'ятник потрібно без великої кількості води, так як буде вимиватись шпаклівка, що призведе до зниження міцності конструкції, а полірована поверхня може набути тьмяного відтінку. Після чого рекомендовано протерти пам’ятник м’якою сухою тканиною. Якщо текст на пам'ятнику з граніту виконаний із застосуванням сусального золота, то потрібно взагалі виключити і вологе, і сухе протирання літер, а лише полити напис невеликою кількістю води.

Щоб пам'ятник з часом не втрачав свій блиск, слід використовувати віск для гранітного каменю, який захистить від впливу зовнішнього середовища і відновить полірування (яке з часом могло вже потьмяніти). Також можна використовувати поліроль для граніту. Про те, ні в якому разі не можна полірувати художнє оформлення надгробного пам'ятника (портрет, пейзаж, літери), так як зображення зіпсується, а віск і поліроль з них забирається дуже важко.

Досить складним забрудненням на гранітному пам’ятнику є сліди від фарби. Їх потрібно видаляти розчинником, обробляючи тільки ту ділянку на яку потрапила фарба. Дуже часто, після видалення фарби з пам’ятника страждає полірована поверхня граніту. У такому разі необхідно використовувати спеціальний віск, яким обробляють пошкоджені ділянки поверхні граніту.

Природньо, що з плином часом даються взнаки дії сильних морозів, вітрів і палючого сонця.  На поверхні гранітного пам’ятника можуть з’явитись тріщини, невеликі відколи. У них проникає вода, яка особливо небезпечна взимку, – замерзаючи вона руйнує структуру гранітного каменю. Такі тріщини необхідно обробляти спеціальною шпаклівкою для граніту. Потім поверхню граніту обробити за допомогою валика і тампона спеціальним захисним поліруючим засобом, пам’ятник набуде первісного блиску та отримає додатковий захист від впливу негативних погодних умов.

Оновлювати написи потрібно дуже обережно, щоб вони не втратили естетичного вигляду, при цьому застосовувати тільки відповідну фарбу, неправильно підібрана фарба може дуже швидко потріскатись та неохайно виглядати.

Турбота і нескладні правила догляду надовго зберігатимуть надгробний пам'ятник з граніту у хорошому стані та первісному вигляді. Це - гарантія того, що він стоятиме вічно.

Компанія Велич Граніту виготовляє гранітні пам’ятники та надмогильні плити із натурального українського граніту з 1996 року. Ми володіємо удосконаленою системою бетонування та установки пам’ятників, надаємо офіційну гарантію на виріб. 

Звертайтесь і ми реалізуємо будь-яке Ваше дизайнерське рішення та вчасно виконаємо замовлення!