Встановлення пам'ятника

Схема установки та бетонування пам'ятника

Гранітний пам’ятник на могилу потрібно встановлювати десь через рік після похорону. За цей час земля встигає повністю осісти та ущільнитись до свого природного стану, це вкрай необхідно для установки важкого гранітного надгробка і є запорукою того, що з плином часу пам’ятник не буде похилятись. Найчастіше роботи по встановленню проводять в теплу пору року, щоб забезпечити швидке висихання фундаменту надгробка.

Встановлення надгробного пам’ятника погоджується завчасно, так як в багатьох випадках необхідна ґрунтовна підготовка до монтажних робіт. Довговічність та стійкість пам’ятника залежить від правильного розрахунку схеми установки та бетонування, якості монтажних матеріалів і професійних навиків фахівців.

У компанії “Велич Граніту” працюють досвідчені спеціалісти, які володіють удосконаленою системою бетонування, що дозволяє надавати офіційну гарантію замовнику та забезпечувати довговічність виробу. Подібна система захищає пам’ятник від похилення, розтріскування та інших факторів, що можуть виникнути при не якісному бетонуванні.

Згідно схеми, по кутах майбутнього виробу виведені так звані «лапи», довжина котрих досягає до 40 см за межами бетону та виходить на цілину.  Для максимальної міцності через всю конструкцію проходить арматура товщиною 8-10 мм (зображено червоним кольором на схемі).

Аналогічно підлягають армуванню «обмостка» та «перший поверх». Вся бетонна конструкція є монолітною.

При установці пам’ятника використовується клей Siltek T80, далі 2-х компонентний епоксидний клей, котрий застигає протягом 2-3 хв. Тумба та підголовник виробу з’єднуються арматурою, а стела просверлюється у тумбу. Всі шви виробу закриваються силіконом, який не кристалізується та витримує температуру від -50 до +50 градусів по Цельсію.

Отже серед переваг бетонування та установки компанією «Велич Граніту» можна виділити наступні пункти:

  1. Виведення спеціальних «лап» по кутах конструкції.
  2. Подвійне армування конструкції
  3. Армування обмостки та першого поверху бетону.
  4. Використання арматури діаметром 8-10 мм.
  5. Лише монолітне бетонування
  6. Використання цементу марки 500
  7. Замішування цементу 1:2
  8. Закриття всіх швів силіконом, що не кристалізується та витримує температуру -50+50 градусів по Цельсію
  9. Підголовник, тумба та стела – з’єднані для надання максимальної міцності конструкції.
  10. Використання двокомпонентного епоксидного клею (застигає 2-3 хв)