Виробництво пам'ятників з василівського граніту у Львові
Походження граніту: Василівське родовище у Житомирській області неподалік с. Кам'яна Гора.
Торгова марка: Ukraine Autumn.
Об'ємна вага: 2 680 кг/м3.
Водопоглинання: 0,1-0,16 %.
Межа міцності на стиск: 180-210 MПa.
Зносостійкість: 0,45-0,48 г/см2.
Мінеральний склад:
- калієвий шпат – 35-55%
- plagioclase – 7-22%
- quartz – 20-27%
- biotite – 10%
- інші – 5-10%.
Василівський граніт можна сміливо назвати корифеєм серед аналогічних декоративно-облицювальних матеріалів. Це всесвітньо відомий граніт ще з пострадянських часів, про те ним не перестають захоплюватися і в наші дні. Архітектори по праву визнали Василівський граніт одним з найвишуканіших і презентабельних. Ця порода відома під торговою маркою Ukrainian Autumn.
Василівський граніт має дрібно- та середньозернисту структуру, крім того, цей вид славиться своїм кольором та оригінальним малюнком (коричневий відтінок з елементами зеленуватих вкраплень). Завдяки такому забарвленню Василівський граніт є дуже цінним матеріалом для дизайнерів, скульпторів і навіть художників.
Це унікальна і дуже цінна гірська порода. Крім того, граніт володіє відмінними фізико-механічними властивостями та належить до першого класу радіоактивності – ця властивість каменю говорить про те, що він не становить загрози для здоров'я та життя людини його можна без обмежень використовувати у всіх видах будівельних робіт і на будь-яких територіях.
Від самого початку Василівський граніт застосовували переважно в будівництві і для внутрішньої обробки приміщень, проте тепер його широко використовують у ритуальній сфері для виготовлення пам'ятників.
Пам’ятники з граніту цієї породи легко витримують будь-які примхи природи. Камінь не боїться вологи, стійкий до механічних впливів, невимогливий у догляді, при цьому довговічний і зносостійкий. При обробці Василівський граніт проявляє красиву палітру і мереживний узор.
Крім того, що матеріал володіє такими превагами, як міцність і довговічність, він також є відносно дешевий. Все це в сукупності робить дану породу однією із найпопулярніших для декоративних та облицювальних робіт.